Studenci naszego Instytutu – Stefania Sikorska, Karol Lewartowski i Rafał Kowalczyk – wzięli udział w XXVII Zjeździe Studentów Archiwistów, który 14-1 5 maja odbył się na Uniwersytecie w Siedlcach. W swoich wystąpieniach studenci podjęli się refleksji nad różnymi postaciami archiwaliów w obszarze pracy historyka. Karol wygłosił referat: "Metryka jako dokument życia – praktyczny poradnik po kwerendach genealogicznych", Rafał zaprezentował wystąpienie: "Prasa lokalna powiatu żarskiego jako źródło archiwalne i historyczne w latach 90-tych", z kolei Stefania przedstawiła temat: "Sprawa obiektowa krypt. „M-30” dotycząca zabezpieczenia akcji politycznych przez władze państwowe w związku z obchodami 1 Maja w Zielonej Górze".
Warto wspomnieć, iż w przyszłym roku XXVIII zjazd odbędzie się na Uniwersytecie Zielonogórskim. Już teraz życzymy naszym studentom sukcesu organizacyjnego, a prelegentom tegorocznej edycji gratulujemy wystąpień!
